Proč právě teď?

Chystáte se stavět, nebo připravujete rozsáhlou rekonstrukci a říkáte si, že na samotné řešení interiéru máte ještě čas? A opravdu ho máte? Pojďte se s námi podívat na to, proč to začít řešit právě teď…

Začít právě teď neznamená jít a koupit první kuchyň, která se vám líbí, nebo namane. Právě teď znamená, že v první řadě začnete přemýšlet nad tím, jaká by vaše budoucí kuchyň měla být. Nebo ložnice, nebo obývák, nebo koupelna… A současně začít přemýšlet nad tím, kdo vám vaši vysněnou kuchyň vyrobí. V tomto článku se budeme pro jednoduchost věnovat pouze kuchyni, ale informace můžete vztáhnout na všechny ostatní interiéry, na které se právě chystáte.

Když řekneme, že je důležité začít přemýšlet nad tím, jaká by vaše budoucí kuchyň měla být, nemyslíme tím jen, jestli se vám více líbí světlé nebo tmavé provedení. Bavíme se o tom, co všechno by kuchyň měla splňovat, abyste v ní byli spokojeni a rádi zde trávili čas. Fantazii se meze nekladou, a tak se nemusíte bát koukat se po inspiraci třeba na Pinterestu nebo hledat nápady i ve filmech. Rádi realizujeme nové a netradiční věci, nemusíte se proto bát, že vaše vysněná vychytávka nepůjde vyrobit.

Rozhlédněte se…

Při přemýšlení nad tím, jak bude váš interiér vypadat, se nebojte brát ze svých dočasných zkušeností. Na ty nahlížejte ze 3 úhlů pohledu:

Co vadí?

Máte hrnce naskládané v hluboké poličce? Máte to daleko od sporáku k lednici? Je vám malá pracovní deska? Šuplíky se špatně otevírají?

Co chybí?

Máte málo zásuvek?   Nemáte prostor pro vařečky? Máte málo světla? Máte málo  prostoru nejen pro vaše nádobí?

Co se líbí?

Co vám čas v kuchyni zpříjemňuje a usnadňuje? Co jste viděli v kuchyni vašich přátel a okouzlilo vás to? Dvojitý dřez? Linka až do stropu?

Nejen tohle jsou důležité věci, které ovlivňují vaši náladu, efektivitu a radost z vaření. A ano, počítají se i maličkosti. Je dobré mít jasno v tom, co opravdu chcete a očekáváte. Neuvážená rozhodnutí mohou mít, bohužel, dlouhodobé následky. Špatná výška linky, nedostatečné osvětlení… ani nevíte jak, najednou se s vámi táhne bolest zad, spotřebiče, které jste si zvolili, nemají funkce, které potřebujete a vy nakonec rezignujete a do kuchyně už si jdete akorát uvařit kafe. Nebo utratíte spoustu peněz za výměnu a úpravy.

Všechny otázky by vám měl váš dodavatel pomoci rozlousknout, nakombinovat a připravit řešení na míru. Jeli to potřeba, vnést návrhy na úpravu, přizpůsobit vaše požadavky technickým specifikacím vaší nemovitosti a připravit tak nejlepší možné provedení. Říkáte si „Dobře, tak my teď tedy začneme přemýšlet, ale ještě nemáme ani položené podlahy, dodavatele na kuchyň vyřešíme později, na to je čas.“ Ačkoliv se zdá, že se jedná o dvě samostatné položky ve vašem plánu, není tomu tak. Nepřemýšlejte nad interiérem jako nad samostatnou položkou na vašem to do listu. Při stavbě domu, i rekonstrukci, je třeba myslet na to, že vše souvisí se vším. Správně zvolená podlaha v kuchyni vám může ušetřit spoustu trápení a peněz. Až se vám začne plovoucí podlaha pod tíhou linky boulit, radost mít určitě nebudete. Stejně tak se hodí vědět, kde budete chtít mít vypínače, kde zásuvky, jestli chcete mít do kuchyně světlo zvenčí apod

Trpělivost růže přináší…

V neposlední řadě je dobré myslet na to, že dobré věci nebývají hned. Kvalitní řemeslníci jsou časově vytížení, jejich vzájemná návaznost (např. zedník, elektrikář) je ovlivněna správným načasováním a čekání na materiály (ať už výpadkem na trhu, nebo kvůli specifickým požadavkům) taky na rychlosti realizace vaší kuchyně nepřidá. Domluvit si už teď svého dodavatele, naplánovat si kdy se co bude dít, mít vše v předstihu, vám ušetří minimálně spoustu nervů. A volba kvalitního řemeslníka vám v dlouhodobém měřítku ušetří také spoustu peněz.

„Každý kus nábytku, každá věc, každý předmět vypráví příhody, historii rodiny. Byt není nikdy hotový: vyvíjí se s námi a my v něm.“

Adolf Loos český architekt 1870 – 1933

Jak to tedy vidíme my?

Máte už představu své vysněné kuchyně, máte poznatky ze své současné kuchyně, máte přání pro tu novou, odkoukali jste něco od přátel a začíná se vám v hlavě rodit, jak by to mohlo vypadat? Nebo tápete a potřebujete poradit jak na to? Chcete mít jistotu, že váš termín stěhování neohrozí právě čekaní na interiér? Ozvěte se nám.

Nábytek na míru podle vašich představ

Zahrňte nás do procesu od samotného zahájení stavby a můžeme spolu konzultovat veškeré technické parametry i možnosti hned ze začátku, kdy je ještě prostor pro případnou změnu. Nábytek na míru nechává prostor vaší fantazii i vašim potřebám. Můžeme společně diskutovat vaše myšlenky a nápady a až přijde na tu chvíli, kdy podlaha bude položená, rozvody hotové, zdi vymalované a poslední co bude chybět ke štěstí, bude kuchyňská linka, předáte nám klíče, ojdedete na dovolenou a vrátíte se do své nové, uklizené a vysněné kuchyně. A to zní přeci skvěle, ne?

Efektivně, kvalitně, bez starostí!

Asi to znáte… Schůzka s elektrikářem, stolařem, podlahářem a také designérem, aby to hezky vypadalo… Není to zbytečné? 

Jednou schůzkou s námi si můžete ušetřit spoustu zbytečné komunikace a to se nebavíme o realizaci, kdy jeden neví co dělá druhý. Nechte se námi obsloužit od A po Z. 

Tvoříme interiéry bez starostí, jedním tahem od návrhu po realizaci.  

NAPIŠTE NÁM

Obratem se Vám ozveme