Co se skrývá za skříní?
Objednali jste si skříň. Strávili jste nějaký čas na schůzce s designéry, nastínili jim svou představu, zodpověděli pár otázek, a o pár týdnů později máte skříň doma. Víte ale, co vše se za procesem její výroby skrývá?
Na začátku je vždycky konkrétní potřeba. Najít pro oblečení jiné místo, než na kancelářském křesle, mít kam uložit všechny boty a dát řád všemu tomu nepořádku, který jednoduše nikam nepatří. U skříně jsou dva nejdůležitější parametry: jednak její vzhled a, co je ještě podstatnější, její praktičnost. Důležité je jednoduše vědět, jaký cíl daná skříň má.
Nábytek na míru i na přání
Když řekneme nábytek na míru, nemyslíme tím jen přesně na milimetry. Ale na míru všemu – rozměrům, vašim potřebám i designovým představám. Pokud tedy netvoříme kompletně celý interiér, ale pouze jeho část, vždy dbáme i na to, aby nový kousek perfektně ladil se stávajícím nábytkem, který už v interiéru je. Na začátku je vhodné vidět fotografie stávajícího interiéru, a před zahájením výroby vždy prostor pro jistotu ještě osobně prohlédneme. Kromě sladění se současným interiérem řešíme také prostorové uspořádání. Co to znamená? Zaměřujeme se na uspořádání ostatního nábytku a na to, jak bude nový kousek zapadat mezi ostatní prvky interiéru. Nebudou si překážet? Bude se dát skříň vůbec pohodlně otevřít? Jak se dostat do spodních poliček? To vám povíme rovnou – výsuvy!
- Přijdete domů z nákupu a nákup potřebujete někde vyložit (odkládací zóna). Zde si necháte suroviny pro přípravu večeře a zbytek uklidíte kam patří.
- Suroviny si následně v případě potřeby omyjete (mycí zóna) a vrhnete se na jejich zpracování – krájení, sekání, vážení, mixování (přípravná zóna).
- Celý proces pak zakončíte ve varné zóně, kde už z připravených surovin kouzlíte své oblíbené recepty.
Bereme v potaz i to, co není na první pohled vidět – například umístění podlahového topení, abychom zbytečně netopili do nábytku!
Informace, informace a zase informace
Aby mohla skříň co nejlépe uspokojit vaše potřeby, musíte v první řadě vědět, jaké ty potřeby jsou. Co do skříně budete dávat? Dlouhé kabáty nebo krátké kabáty? Kolik bude potřeba polic na vaše tašky a batohy? Kolik šuplíků bude třeba na spodní prádlo?
Nemusíte se bát. Tyto otázky s vámi probíráme na začátku realizace velmi do detailu. Někdo může mít třeba sbírku hodinek, které vždy ladí s outfitem. V takovém případě bude potřeba prosklený šuplík. Specifická přání a potřeby však mohou být různé.
Proto jsou jedny z našich prvních otázek jasné. Proč vlastně klient novou skříň chce? Co mu chybí na stávající skříni, že se rozhodl pro novou? Jaký problém chce novou skříní vyřešit? Vždy je naším cílem najít odpovědi na ty nejzákladnější otázky, které si častokrát klient sám ani neuvědomí. Což je pochopitelné. A z naší dlouholeté praxe víme, že máme tyto otázky klientovi klást. Snažíme se tím předejít tomu, kdy si klient uvědomí nedostatky až ve chvíli, kdy je nová skříň hotová.
Pro jednoho našeho klienta jsme např. připravovali skříň na pracovní oblečení ze zahrady. Skříň tak měla důmyslné provětrávání, aby do ní mohl bez obav uložit i vlhké oblečení. Pro chalupu v horách jsme zase řešili napichováky na lyžařské boty. Každý zákazník má prostě specifické potřeby.
Šup s tím na papír
Proběhla schůzka, vyčerpali jsme veškeré otázky a máme jasnou představu o tom, co potřebujete. Teď přichází na řadu vizualizace. V první řadě vždy připravíme návrh vizuálu skříně – tedy jak bude v prostoru vypadat. Pak se pouštíme na návrh vnitřního uspořádání, který dál ještě doladíme podle připomínek klienta. S klientem pak už jen vybereme finální materiály, kování a další komponenty, a klient čeká na výslednou skříň. U nás tímto teprve začíná všechna práce.
Poté, co designér vytvoří vizualizaci, kterou si s klientem schválíme, předáme návrh konstruktérovi, který z něj připraví výrobní výkresy.
Bez materiálu to nepůjde
Máme už jasný plán a přesný návod, jak dosáhnout kýženého výsledku. Nakupujeme tedy materiály a začínáme s jejich zpracováním. Rozřezat desky, nalepit hrany nebo předat do lakovny. Na CNC vše opracovat a pustit se do kompletování.Vyřešit jednotlivé spoje, namyslet správné uchycení a ještě na dílně složit do finální podoby. Ověříme, že vše sedí jak má a vypadá, tak jak má, a kus nábytku rozebereme zpět na menší moduly.
Otevřete dveře, přicházím!
K zákazníkovi vždy přivážíme nábytek už částečně složený do zmíněných menších modulů. Důvody jsou hned dva. Za prvé díky tomu proběhla kompletní kontrola u nás na dílně a víme, že vše sedí. Za druhé pak samotná montáž u zákazníka trvá podstatně kratší dobu, než kdybychom přijeli s jednotlivými deskami a vše od nuly skládali až u zákazníka.
Může nastat situace, kdy klient chce kompletní rekonstrukci, nebo je pro nový kousek nábytku třeba přesun elektriky nebo světel. Rozsah prací může být různý, ale dokážeme si poradit se vším. Včetně realizace nové podlahy – od likvidace staré podlahy, nivelace a položení té nové, a finální montáže nábytku.
Je to vaše!
Skříně jsou hotové, my jsme spokojení s výsledkem, následuje ještě rychlý závěrečný úklid a odcházíme. Pokud má klient zájem, zajistíme úklidovou firmu, která zvedne dojem z nového interiéru ještě o další level! Jediná starost zákazníka je pak nastěhovat si své věci do skříně. Povýšit realizaci nového interiéru nebo nábytku na úplný vrchol můžete jednoduše s naší službou “Interiér za dovolenou”. Odjedete na dovolenou a vrátíte se do nového, krásně uklizeného domova. To zní skvěle, ne?
Efektivně, kvalitně, bez starostí!
Asi to znáte… Schůzka s elektrikářem, stolařem, podlahářem a také designérem, aby to hezky vypadalo… Není to zbytečné?
Jednou schůzkou s námi si můžete ušetřit spoustu zbytečné komunikace a to se nebavíme o realizaci, kdy jeden neví co dělá druhý. Nechte se námi obsloužit od A po Z.
Tvoříme interiéry bez starostí, jedním tahem od návrhu po realizaci.
NAPIŠTE NÁM
Obratem se Vám ozveme