Multimediální univerzitní učebna na míru

Není žádný překvapením, že otázku „Jak zařídit svůj interiér?“ neřeší pouze domácnosti. A my se rádi občas podíváme na kloub něčemu netradičnímu, jako je třeba vybavení školní učebny. Proto jsme se s radostí vrhli do realizace projektu pro multimediální učebnu Mendelovy univerzity v Brně. Tato realizace měla všechno, co od dobré zakázky chceme – skvělá spolupráce, netradiční zadání a prostor pro diskusi nad samotným řešením, kde jsme mohli využít naše zkušenosti a know-how.

Prvně na papíře

Návrh pro tento interiér připravil Ing. Arch. Martin Kovařík Ph.D., který stojí za řadou skvělých nápadů pro realizaci. Velmi děkujeme za jeho důvěru a jeho vlídná slova. „No, vymyslet to podle zadání zadavatele, aby se tam všechno vešlo, aby to fungovalo, bylo vedle těch pár kousků nábytku nelehké. Ale stolaři, všechna čest, porvali se s detaily nejen stolařskými, ale i s elektrikou, grafikou, kovem. Hlavně smysl pro detail. Všechna čest, neexistovalo „to nejde.““ Pojďme se na to tedy podívat!

Nábytek na míru přednášce

Heslo pro realizaci tohoto interiéru bylo jasné. Prostory se musí přizpůsobit výuce, ne naopak. Aby šlo snadno změnit uspořádání učebny, byly stoly opatřeny kolečky pro snadnou manipulaci. Během používání však bylo potřeba, aby stůl pevně držel a neujížděl. Při větším množství stolů bylo chytré a jednoduché řešení nutností. A jak už dobře víme, nábytek na míru takové řešení hravě zvládne. Kolečka jsou proto pouze na jedné straně stolu, druhou stranu tvoří pevně dané nohy. Pro manipulaci stačí nadzvednou nohy stolu a ten pak přemístit podle potřeby.

Pohodlí především

Počítačová učebna má jeden velmi jasný předpoklad. Všude bude spousta drátů. S tím se ovšem počítá. Problém totiž není jejich množství, ale jejich organizace. Každý stůl obsahuje dvířka uprostřed stolů, pro snadné provlečení drátu. Ty se hromadí v košíku pod stolem. Nepřekáží tedy ani na stole, ani pod stolem. Stoly jsou navíc opatřeny výklopnými zásuvkami pro snadné připojení.

Nic není problém

Chtít co nejlepší možný výsledek není nikdy špatná věc. Vy to víte, my to víme. Ať už si ve svém projektu umanete cokoliv, uděláme vše proto, abychom vám to dokázali splnit. Návrh učebny vyžadoval práci s CNC. Gravírovaná čísla na stolech i vyřezávané boční desky stolů jsme realizovali na vlastní CNC. Správné nastavení vyžadovalo dostatečné zkušenosti, znalosti i trpělivost pro požadovaný výsledek. Nic z toho nám však nechybělo. 

Smysl pro detail

Moc dobře víme, že krása se skrývá v detailech. A proto na ně nikdy nezapomínáme. Od zmíněného gravírování stolů, přes odhlučňovací věšákovou stěnu až po nepatrný detail, jako je barva šroubků. Nedaly se sehnat tak snadno, jako černé nebo pozinkované, ale vnímáte tu harmonii, při pohledu na realizaci?

Celkový dojem je dotažený k dokonalosti a my spokojeně práci odevzdáváme. Do čeho se pustíme teď? Třeba do interiéru právě pro vás?