Rekonstrukce kuchyně na míru jako splněné přání

Přemýšlíte nad tím, že by možná nebylo od věci dát vaší kuchyni nový kabát? Kuchyně na míru na vás nemusí čekat jen v novém domečku. I tady se naši klienti rozhodli, že je čas se svým kuchyňským koutem rozloučit a přivítat nový, který více splní jejich očekávání: větší pracovní plochu, více úložného prostoru, příjemnější atmosféru. Pojďte se s námi podívat, jak se nám tato rekonstrukce kuchyně podařila.

Rekonstrukce od A do Z

Taky nemáte rádi rádoby řešení, aby se neřeklo? Ani my ne. Takže když už se do něčeho pouštíme, pouštíme se do toho pořádně. Stejně jako do této rekonstrukce. Nevyměnili jsme pouze linku za novou. Řešili jsme stavební úpravy, elektřinu, novou podlahu, posouvali jsme vodu pro změnu umístění dřezu, upravili jsme rozložení kuchyně a pomohli vybrat nové spotřebiče.

Více místa, prosím

Kuchyňský kout nenabízel moc pracovního ani úložného prostoru. To jsme se rozhodli změnit. Zvětšili jsme pracovní plochu, linku jsme navrhli až do stropu a zakomponovali tzv. space towers (prostorové věže), které skrývaly dvě potravinové skříně a zabudované elektrospotřebiče. Světlé provedení pomohlo vyřešit stísněný pocit a dodalo naopak pocit vzdušnosti a volnosti.

Praktická kuchyně na míru

Málo místa? Nevadí! Vyrábíme nábytek na míru, víme, kde místo ušetřit. Zvolili jsme zapuštěný dřez, který je nejen velmi praktický na údržbu, ale také nevyžaduje odkapávací plochu. Okapanou vodu jednoduše setřete do dřezu. Zkosená digestoř nepřekáží při vaření a výklopy na boční straně potravinové skříně nabízí skrytý prostor pro různé drobnosti.

Odolná a elegantní

Pracovní deska je vysokotlaký laminát. Ten je velmi odolný proti mechanickému poškození a od tloušťky 6 mm je samonosný. V porovnání s dřevěnou pracovní deskou má při stejné tloušťce větší pevnost. Použitá deska v této kuchyni má proto pouhých 10 mm na tloušťku. A protože krása se skrývá v detailu, použili jsme stejnou desku také na parapet.

Nábytek na míru

Už tak malý prostor jsme nechtěli narušovat úchyty linky, které by vyčuhovaly a překážely. Úchyty jsou proto zafrézované v korpusu a na hliníkovou lištu je nanesena barva kuchyňské linky. Pomáhají utvářet jemný a elegantní design. Potravinové skříně obsahují výsuvy i v horní polovině skříně pro snadný přehled a manipulaci s uloženými potravinami.

Do posledního šroubku

Na maličkostech záleží. Vy to víte, my to víme. Kování značky BLUM s doživotní zárukou je standardem našich realizací a najdete jej proto i v této kuchyni. Ve spodní liště, pod vestavěnou troubou, se nachází ventilace – malá, ale podstatná část funkční kuchyně, na kterou se s podivem často zapomíná. Odsává přebytečné teplo a chrání vaši linku.

Jak se vám proměna této kuchyně líbí? Je to přesně to, co potřebujete se svou kuchyní provést i vy? Jsme připraveni se na to vrhnout! Není to váš šálek kávy? Nevadí! Rádi experimentujeme, tvoříme a rozšiřujeme si obzory. Podívejte se na naše další realizace nebo se rovnou ozvěte. Pozveme vás na kávu, vy nám prozradíte, jaké je vaše přání, my vám ukážeme materiály a možnosti a společně vymyslíme perfektní řešení nejen pro vaši kuchyni.

Kontaktujte nás