Rustikální kuchyně na míru - perfektně sladěný interiér

Moderních kuchyní dle nejnovějších trendů jsme si ukázali už spoustu. Pojďme to vzít teď z trochu jiné strany a podívat se na novou kuchyň, která až tak nově nevypadá. Tedy, jak se to vezme. Zařadili jsme jí totiž jejím designem do První republiky. Proč? Naším klientem pro tuto realizaci byl postarší manželský pár, který si chtěl dopřát novou kuchyň, která však bude ladit se zbytkem původního interiéru. Pojďme se podívat, jak tahle kuchyně na míru dopadla!

Slušivý materiál

Kuchyňská linka je tvořena z masivní dýhy (skládaný masiv). Materiál jsme zvolili pro jeho snadnou úpravu procesem moření. Tím vynikla struktura dřeva a povrch získal tmavý rustikální vzhled. Na linku jsme posadili pracovní desku v mramorovém provedení, která dále pokračuje v zádovou desku ve stejném dekoru. Granitový dřez byl volen tak, aby svým vzhledem také korespondoval s celým konceptem interiéru.

Kuchyně na míru a chytře

Ačkoliv jsme kuchyň ladili do historické podoby, nezapomněli jsme k ní přistupovat prakticky. Ohřívač vody je umístěn přímo pod dřezem, což je sice tradičním, avšak funkčním řešením. Spodní část linky je pro snadnější používání tvořena převážně šuplíky, které nabízí lepší přehled o uloženém nádobí i potravinách. Osvětlení na pracovní desce zajišťují led pásky, které jsou zafrézované do spodní strany horních poliček.

Klient na prvním místě

Jako vždy, i při této realizaci pro nás bylo důležité vyjít vstříc přání klienta. Uzpůsobili jsme proto výšku pracovní desky tak, aby svým novým majitelům umožnila pohodlný pobyt v kuchyni. Myčka na nádobí zůstala přiznaná a po dlouhé době jsme také realizovali kuchyň, která není vedena do stropu. Dle klientova přání jsme také zakoupili vhodné úchytky, které jsme mořením sladili se zbytkem kuchyňské linky. Jednoduše kuchyně na míru.

Kvalitní dodavatelé

Pří výběru dodavatelů jsme si dali, jako pokaždé, záležet. Elektrospotřebiče od značky Siemens jsou zabudované do linky, a to do takové výšky, která umožňuje jejich snadnou obsluhu. Trouba je opatřena dvěma deskami – díky tomu můžete péct dva plechy současně. Pro celou linku bylo využito kování od značky Blum s doživotní zárukou. Ke dřezu je pak připojena vodní baterie z kvalitního materiálu od značky Franke.

Přesnost? Nábytek na míru

Jestli něco opravdu rádi vytahujeme jako benefit u interiéru na míru, je to přesnost. Tedy – skutečně na míru. Historický ráz budovy bohužel s sebou nesl úskalí ne úplně rovných zdí. Zdi zůstaly zdmi. My jsme však udělali vše pro to, aby kuchyňská linka perfektně seděla. Stejně tak jsme novou digestoř napasovali na původní vývod, s odtahem dozadu, aby nenarušovala horní skříňku. Nenechte se ale zmást. Benefitů nabízí nábytek na míru podstatně více. Rozepsali jsme se o nich zde.

Zkusit něco nového pro nás rázem nabralo trochu jiný význam. A nebudeme lhát, moc jsme si to užili. Zakázek na nové kuchyně, které jako nové nevypadají… ty moc často nemáme. Netradiční zadání však milujeme a rádi se do nich pouštíme. Je vaše přání taky trochu netradiční? My si ho moc rádi vyslechneme!

Kontaktujte nás